धर्म/संस्कृति

नोभेम्बर ४ गतेबाट शनिको प्रत्यक्ष प्रवेश हुनेछ, यी राशिका व्यक्तिहरुको २०२४ सम्म शुभ रहने

शनिदेव नोभेम्बर २०२३ अर्थात कार्तिक १८ देखि प्रतिगामीबाट प्रत्यक्षतर्फ जान लागेका छन् । वैदिक ज्योतिष शास्त्र अनुसार शनिदेवसँग २ वटा राशि हुन्छ । भगवान शनि कुम्भ र मकर राशिका शासक ग्रह हुन् । ज्योतिषमा शनिदेवलाई कर्मको फल दिने र न्याय दिने ग्रह मानिन्छ । शनिदेवले व्यक्तिले गरेको कर्मको आधारमा शुभ र अशुभ फल दिन्छन् । शनि ग्रह सबै ग्रहहरू मध्ये सबैभन्दा सुस्त गतिमा चल्ने ग्रह हो । यिनी करिब साढे दुई वर्षसम्म एउटै राशिमा प्रवेश गर्छन् । शनि ग्रहको सुस्त गतिका कारण मानिसमा यसको प्रभाव लामो समयसम्म रहन्छ ।

जुन व्यक्तिको कुंडलीमा शनि शुभ स्थानमा हुन्छ, उनीहरुलाई सबै प्रकारका सुख–सुविधा र विलासिता प्राप्त हुन्छ, जहाँ कुनै व्यक्तिको कुण्डलीमा शनि अशुभ हुन्छ भने त्यस व्यक्तिको जीवन सबै प्रकारका कष्टमा बित्छ । शनिदेव १७ जून २०२३ देखि कुंभ राशिमा प्रतिगामी हुन्छन्, जुन नोभेम्बर ४ नवंबर २०२३ मा प्रत्यक्ष परिवर्तन हुनेछ । शनिको प्रत्यक्ष चलनका कारण अर्थात् मार्गमुखी भएकाले धेरै राशिको भाग्य खुल्न सक्छ ।

वृषभ : कुम्भ राशिमा रहेको शनि ग्रह प्रतिगामी गतिमा गुड्नु धेरै शुभ र फलदायी साबित हुन सक्छ । शनिदेव राशिको साथ कर्ममा मार्गदर्शी हुनेछन् । यस्तो अवस्थामा यस राशिका व्यक्तिहरूलाई काम र व्यापारमा राम्रो प्रगति हुने प्रबल सम्भावना देखिन्छ । आत्मविश्वासमा बृद्धि हुनसक्छ । नयाँ योजनामा काममा प्रगति हुने संकेत देखिन्छ । घरजग्गा खरिद गरेर आफ्नो आर्थिक स्थितिमा सुधार देख्न सकिन्छ । नयाँ व्यवसाय वा नयाँ कामको खोजीमा रहेका मानिसहरूले सफलता हात पार्न सक्छन् ।

मिथुन : मिथुन राशिका व्यक्तिहरुका लागि शनिको प्रत्यक्ष ग्रह राम्रो र भाग्यशाली रहनेछ । मंसिर ४ गतेपछि यस राशिका व्यक्तिहरूले हरेक काममा राम्रो सफलता प्राप्त गर्न सक्छन् । अलिकति मिहिनेतले मात्र राम्रो सफलता हासिल गर्न सकिन्छ । अचानक आर्थिक लाभको अवसर मिल्नेछ जसले आर्थिक स्थितिमा सुधार ल्याउनेछ । यदि मामला कानूनी विवादमा छ भने, निर्णय पक्षमा आउन सक्छ । रोजगारी भएका व्यक्तिहरूले राम्रो कामको प्रस्ताव प्राप्त गर्न सक्छन् । लामो दुरीको यात्रा सम्भव छ र यस समयमा सम्मान र कीर्ति प्राप्त गर्न सकिनेछ ।
तुला राशि : शनि प्रत्यक्ष हुने भएकाले तुला राशिका व्यक्तिहरूले करियरमा राम्रो नतिजा पाउन सक्छन् । कार्यस्थलमा प्रगति मिल्नेछ । आकस्मिक आर्थिक लाभको धेरै अवसर मिल्नेछ । विगत केही महिनादेखि जागिरको चिन्तामा रहेकाले अब बढुवा पाउन सक्नेछन् । व्यावसायीहरुले व्यापार व्यावसायमा राम्रो नाफा कमाउन सक्नेछन् ।

कुम्भ राशि : शनिको प्रतिगामीबाट प्रत्यक्षमा हुने संक्रमण कुम्भ राशिका व्यक्तिहरूका लागि वरदान साबित हुनेछ । शनिदेव राशिमा मात्रै प्रत्यक्ष घुम्दै छन् । यस कारणले गर्दा, पहिले भन्दा आफ्नो आत्मविश्वास र साहसमा ठूलो वृद्धि देख्न सकिनेछ । रोजगारीमा रहेका व्यक्तिहरूले नयाँ कामको लागि राम्रो प्रस्ताव र पदोन्नतिको फाइदा लिन सक्नेछन् । व्यवसायीलाई राम्रो आर्थिक लाभ र लाभ हुने प्रबल सम्भावना छ ।