धर्म/संस्कृति

हस्तरेखाः हत्केलामा ‘क्रस’ चिन्ह शुभ मानिन्छ, हस्तरेखाशास्त्र अनुसार यस्ता व्यक्ति धनी हुन्छन्

हस्तरेखा शास्त्रमा कतिपय चिन्हलाई धेरै शुभ मानिन्छ भने कतिपयलाई अशुभ मानिन्छ । जानिराखौ क्रस वा एम को चिन्ह के हो । जसको हातमा यस्तो धन रेखा छ, उनीहरुलाई धनको कमी भएको मानिने छैन ।

नयाँ दिल्लीः क्रस साइन इन ह्यान्डः हस्तरेखाशास्त्रमा केही यस्ता चिन्हहरू उल्लेख गरिएको छ, जुन मानिसको हातमा कमै मात्र हुन्छ । तर जो प्रजा आफ्नो हातमा छ, उसलाई राजादेखि राजा बनाउँछ । हत्केलामा क्रस वा एक्स को चिन्ह पनि यस्तो विशेष चिन्ह हो ।

क्रसको चिन्ह शुभ स्थानमा भएमा व्यक्ति धनी हुन्छ भने अशुभ स्थानमा रहँदा व्यक्तिको जीवन बर्बाद हुन्छ । हत्केलामा क्रस चिन्ह कुन स्थानमा हुनु शुभ हुन्छ र कुन स्थानमा अशुभ हुन्छ जानौँ ।

हत्केलामा क्रसको चिन्ह राम्रो वा नराम्रो छ?
हस्तरेखाशास्त्रका अनुसार हत्केलामा एकै स्थानमा क्रस चिन्ह हुनु शुभ मानिन्छ । त्यो स्थान गुरु पर्वत हो । गुरु पर्वतमा अरु कुनै पहाडमा क्रस चिन्ह हुनु अशुभ मानिन्छ । हत्केलाको पहिलो औंलाको तल्लो भाग गुरुको पर्वत हो ।

यदि हत्केलामा गुरु पर्वतमा क्रस चिन्ह छ भने, यो धेरै शुभ मानिन्छ । यस्तो व्यक्तिको जीवनमा धेरै धन, राम्रो जीवन साथी र सुखी दाम्पत्य जीवन प्राप्त हुन्छ । गुरु पर्वतमा रहेको क्रसको चिन्हले व्यक्तिलाई शिक्षा, व्यापारमा धेरै प्रगति प्रदान गर्दछ । एकै समयमा, यसले तिनीहरूलाई धेरै सम्मान पनि दिन्छ ।

हत्केलाको बीचको औंला मुनि शनि पर्वतमा क्रस भएमा अशुभ मानिन्छ । शनि पर्वतमा एक्स को चिन्हले व्यक्तिलाई झगडामा चोटपटक लाग्ने खतरा बनाउँछ । यो चोट गहिरो हुन सक्छ । यदि व्यक्तिको हातमा मंगल पर्वतमा क्रसको चिन्ह छ भने त्यस्ता व्यक्तिको जीवन पनि कष्टकर हुन्छ । यस्ता मानिसको जीवन अनेक प्रकारका झगडा र झगडामा बित्छ । यदि कुनै व्यक्तिको हत्केलामा सूर्य पर्वतमा क्रस चिन्ह छ भने, त्यस्ता व्यक्तिको जीवनमा इज्जत र इज्जत हानि हुन्छ । यदि यी व्यक्तिहरूले व्यापार गरे भने उनीहरूले ठूलो घाटा बेहोर्नु पर्छ । त्यस्ता मानिसहरु अपमानजनक जीवन बिताउँछन् ।

हत्केलामा एम जस्ता रेखाहरूको अर्थ के हो?
यदि तपाईको हातको रेखामा : अंकित छ र हत्केलामा जीवन रेखा, शिर रेखा र भाग्य रेखा जोडेर ः चिन्ह बनिरहेको छ भने त्यस्तो व्यक्ति धनी हुन्छ । त्यस्ता व्यक्तिहरूको जीवन स्तर धेरै उच्च छ । जसको हातमा ः चिन्ह बनाउने रेखा हुन्छ, उनीहरुलाई पैसाको कमी कहिल्यै पर्दैन ।

हत्केलामा स्वस्तिक राख्नु शुभ मानिन्छ
हत्केलामा स्वस्तिक चिन्ह हुनु पनि धेरै शुभ मानिन्छ । तपाईको हातमा स्वस्तिक चिन्ह हुनुको मतलब तपाई निश्चित रूपमा राम्रो स्थितिमा पुग्नुहुनेछ र जीवनको कुनै न कुनै मोडमा प्रसिद्धि प्राप्त गर्नुहुनेछ ।