मनोरञ्जन/खेल

फिफा विश्वकप २०२२: कतारमा घुँडा माथि स्कर्ट लगाउने महिला र शर्ट बिना हिँड्ने पुरुषलाई जेल सजाय, रक्सी प्रतिबन्ध

कतार । फिफा विश्वकप २०२२–कतारमा फिफा विश्वकप २०२२ सुरु हुन मात्र दुई दिन बाँकी छ । विश्वको सबैभन्दा ठूलो फुटबल प्रतियोगिता २० नोभेम्बर २०२२ बाट हुने भएको छ । पहिलो खेल कतार र इक्वेडरबीच हुनेछ । यो प्रतियोगिता हेर्न विश्वभरका फुटबलप्रेमीहरु खाडी राष्ट्र पुगेका छन् । यद्यपि कतारमा यस्ता कडा नियमहरू छन् कि तिनीहरूलाई तोड्दा ठूलो परिणाम निम्त्याउन सक्छ । जरिवानासँगै जेल जाने सम्भावना पनि छ ।

ड्रेस कोड नियमहरू:
महिलाले छोटो लुगा लगाउन पाउँदैनन् । तिनीहरूको काँध र घुँडा छोपिएको हुनुपर्छ । सार्वजनिक स्थानमा लामो स्कर्ट वा ट्राउजर लगाउनु पर्नेछ । आपत्तिजनक नारा लगाएको लुगा लगाउन पनि निषेध गरिएको छ । पुरुषले स्टेडियममा आफ्नो जर्सी खोल्न पाउँदैनन् । यसबाहेक उनीहरूलाई लामो कार्गो प्यान्ट वा हल्का चिनो लगाउन अनुमति दिइन्छ जसले गर्दा घुँडा छोपिन्छ ।

रक्सी को लागी नियम
कतारमा मदिरा प्रतिबन्धित भएपनि प्रतियोगितालाई ध्यानमा राख्दै धेरै ठाउँमा फ्यान जोन बनाइएको छ । फ्यानहरूले निर्धारित समयमा त्याहाँ रक्सी पाउनेछन् । यो बाहिर कसैले पनि मदिरा पिउन पाउने छैन । एसोसिएटेड प्रेसले रिपोर्ट गरेको छ कि स्टेडियमहरूमा मादक बियरको बिक्रीमा प्रतिबन्धको काम भइरहेको छ । गैर–अल्कोहल बियरलाई अनुमति दिइनेछ ।

ब्राजिलले नियम परिवर्तन गर्नुपरेको थियो
तर, आयोजकले भने अहिलेसम्म घोषणा गरेका छैनन् । कतारले विश्वकप आयोजना गर्न बोलपत्र प्रक्रिया सुरु गर्दा फिफाका व्यापार साझेदारहरूलाई सम्मान गर्न सहमत भएको छ । ब्राजिलमा २०१४ को विश्वकपमा आयोजक राष्ट्रले रक्सीको बिक्रीलाई अनुमति दिने नियम परिवर्तन गर्न बाध्य भएको थियो ।