मुख्य समाचार

रामचन्द्र पौडेल नेपालको नयाँ राष्ट्रपतिमा निर्वाचित : चीन समर्थकलाई झट्का

काठमाडौं । नेपालको नयाँ राष्ट्रपतिमा रामचन्द्र पौडेल निर्वाचित भएका छन् । नेपाली कांग्रेसका नेता रामचन्द्र पौडेलले बिहीबार भएको निर्वाचनमा सुभाष नेवाङलाई पराजित गरेका हुन् । पौडेलले ३३ हजार ८०२ र नेवाङले १५ हजार ५१८ मत पाएका छन् । पौडेलले विद्यादेवी भण्डारीको स्थान लिनेछन् । विद्यादेवी भण्डारी सन् २०१५ देखि नेपालको राष्ट्रपति भएकि थिइन् । यसअघि पौडेल नेपालको संसदको सभामुख पनि भइसकेका नेता हुन् । जसका गत फागुन २७ गते सत्ताबाट बाहिरिएको चीन समर्थक केपी ओलीको पार्टीलाई अर्को झट्का लागेको छ ।

नेपाली कांग्रेसका उम्मेदवार रामचन्द्र पौडेल राष्ट्रपति बन्ने अपेक्षा गरिएको थियो । उनलाई शेरबहादुर देउवा, प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाललगायत आठ दलको समर्थन थियो । अर्कोतर्फ केपी ओलीको पार्टी नेकपाका उम्मेदवार सुभाषचन्द्र नेवाङलाई आफ्नै दलबाहेक स्वतन्त्र सांसदले समर्थन गरेका थिए । अर्कोतर्फ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टीले बुधबार कुनै पनि उम्मेदवारलाई समर्थन नगर्ने निर्णय गरेको थियो ।