मनोरञ्जन

क्रिकेट विश्वकप २०२३ : आईसीसीले घोषणा ग¥यो पुरस्कार राशि, विजेताले ३३ करोड पाउने

नयाँ दिल्ली । अन्तर्राष्ट्रिय क्रिकेट काउन्सिल (आईसीसी) ले आगामी पुरुष एकदिवसीय विश्वकपका लागि पुरस्कार राशि घोषणा गरेको छ । आईसीसीले प्रतियोगिताको पुरस्कार राशि ८२.९३ करोड रुपैयाँ (१० मिलियन अमेरिकी डलर) राखेको छ । भारतले विश्वकप आयोजना गरिरहेको छ । पहिलो खेल अक्टोबर ५ मा साविक विजेता इंग्ल्याण्ड र न्युजिल्याण्डबीच हुनेछ । प्रतियोगिताको फाइनल नोभेम्बर १९ मा हुनेछ । उद्घाटन र फाइनल दुवै खेल अहमदाबादको नरेन्द्र मोदी स्टेडियममा हुनेछ ।

आईसीसीले शुक्रबार (२२ सेप्टेम्बर) विजेता टोलीले ३३.१७ करोड रुपैयाँ (४० लाख अमेरिकी डलर) पाउने जनाएको छ । फाइनलमा हार्ने टोलीले १६.५९ करोड (२० लाख अमेरिकी डलर) मा चित्त बुझाउनुपर्नेछ । समूह चरणमा सबै १० टोलीले राउण्ड रोबिन ढाँचामा एकअर्कासँग खेल्नेछन् । अंक तालिकाको शीर्ष चार टोली सेमिफाइनलमा पुग्नेछन् । २०१९ मा पनि सोही ढाँचामा प्रतियोगिता आयोजना गरिएको थियो ।

सेमिफाइनल नपुगेका टोलीले पनि पैसा पाउने
समूह चरणको खेल जित्नेलाई पनि पुरस्कारको व्यवस्था गरिएको छ । टोलीले प्रत्येक जित बापत रु ३३.१७ लाख (४०,००० अमेरिकी डॉलर) प्राप्त गर्नेछन् । समूह चरणको अन्त्यमा नकआउटमा पुग्न असफल हुने टोलीले प्रत्येकले ८२.९२ लाख रुपैयाँ (१ लाख अमेरिकी डलर) पाउनेछन् ।

कुन राउन्डमा कति पैसा दिइनेछः गोल पुरस्कार राशि
विजेताले ३३.१७ करोड (४ मिलियन अमेरिकी डॉलर), उपविजेताले १६.५९ करोड (४२ मिलियन), सेमिफाइनल हार्नेले ६.६३ करोड (८००,००० अमेरिकी डॉलर), समूह चरणबाट बाहिरिनेले रु ८२.९२ लाख (१००,००० अमेरिकी डॉलर) प्राप्त गर्नेछन् । ) समूह चरणको प्रत्येक खेल जित्दा रु ३३.१७ लाख (४०,००० अमेरिकी डॉलर)

विश्वकपमा ४८ खेल हुने
१३ औं संस्करणको विश्वकपमा १० टोलीले ट्रफीका लागि प्रतिस्पर्धा गर्नेछन् । आयोजक भारतबाहेक न्युजिल्यान्ड, इंग्ल्याण्ड, बंगलादेश, पाकिस्तान, अष्ट्रेलिया, अफगानिस्तान र दक्षिण अफ्रिका, श्रीलंका र नेदरल्यान्ड्सका टोलीले खेल्नेछन् । १० टोलीबीच कुल ४८ खेल हुनेछन् । विश्वकप सुरु हुनुअघि प्रत्येक टोलीले ४६ दिने प्रतियोगिताको तयारीका लागि दुईवटा अभ्यास खेल खेल्नेछन् ।