जानकारी

सपनामा मयूर देख्नुको एक विशेष अर्थ र भविष्यमा यी संकेतहरू प्राप्त हुन सक्छन्

जब मानिस सुत्छ, उसले धेरै प्रकारका सपना देख्छ । सपना विज्ञानका अनुसार कतिपय सपना देख्नु शुभ मानिन्छ भने कतिपयले अशुभ संकेत पनि दिन सक्छन् । यस्तो अवस्थामा सपनामा मयूर देखेमा यसको विशेष अर्थ हुन सक्छ । मयूरलाई भगवान श्रीकृष्णको प्रिय पनि मानिन्छ । यस्तो अवस्थामा सपना विज्ञानका अनुसार मानिसलाई सपनामा मयूर देखेपछि धेरै शुभ संकेत प्राप्त हुन्छ । ज्योतिष शास्त्रमा मयूरको सम्बन्ध धनिष्ठ नक्षत्रसँग भएको र यसले व्यक्तिलाई धन प्राप्तिमा मद्दत गर्ने विश्वास रहेको छ । यस्तो अवस्थामा सपनामा मयूर देख्दा मानिसको भाग्य खुल्छ ।

यदि अविवाहित भए सपनामा मयूरको जोडी देख्योभने भने, यसको मतलब विवाहको सम्भावना छिट्टै बलियो हुँदैछ र राम्रो जीवनसाथी पाउने संकेत हुन सक्छ । साथै जीवनमा सुख–समृद्धि पनि प्राप्त हुनेछ । यदि कुनै व्यक्तिले सपनामा सेतो मयूर देखेमा यो पनि निकै शुभ मानिन्छ । किनभने सपना विज्ञानका अनुसार यस्तो सपना देख्नुको अर्थ लक्ष्मीको कृपा बरसिनेछ । मयूरको प्वाँखलाई शुभको प्रतीक मानिन्छ । यस्तो अवस्थामा यदि कुनै व्यक्तिले सपनामा मयूरको प्वाँख देख्यो भने त्यसको अर्थ सबै ग्रह दोष नष्ट हुँदैछ, जसका कारण जीवनमा सकारात्मकता रहनेछ ।

घरपालुवा जनावरहरूले सौभाग्य ल्याउँछन् घरमा गरिबी कहिल्यै आउँदैन
धेरै जनावरहरूलाई सौभाग्यको चिन्ह मानिन्छ । यस्तो अवस्थामा यदि यी जनावरहरूलाई आफ्नो घरमा ल्याएर पालनपोषण गरेको छ भने, तिनीहरूले घरमा सुख र समृद्धि ल्याउन सक्छन् । सनातन धर्ममा गाईलाई पूजनीय मानिन्छ । त्यसैगरी, शास्त्रमा पहिलो रोटी गाईको लागि निकाल्नुपर्छ भन्ने व्यवस्था छ । सहरमा गाई पालन बिरलै हुने गरेको छ । धार्मिक मान्यता अनुसार गाई माताको सेवा गर्ने घरमा गरिबीको वास हुँदैन ।

धेरैजसो मानिसले घरमा कुकुर पाल्छन् । कुकुर धेरै वफादार मानिन्छ । घरमा कुकुर पाल्नु निकै शुभ मानिन्छ । जसले कुकुरलाई दिनहुँ खुवाउछ, उसको घरमा धनको कमी हुँदैन । वास्तुशास्त्रमा घरमा भ्यागुता हुनु निकै शुभ मानिन्छ । त्यस्तै धेरैले आफ्नो घरमा भ्यागुताको मूर्ति पनि राख्छन् । यसबाट पनि फाइदा लिन सकिन्छ । यसो गर्नाले घरमा रोगहरु आउँदैनन् । केवल ध्यान राख्ने कुरा केछ भने भ्यागुताको मूर्ति पीतलको हुनुपर्छ ।

अर्को चरामा सुगालाई शौकका रूपमा पाल्ने धेरैलाई देखेकोे होला । तर मान्यताका अनुसार घरमा सुगा राख्दा मानिसले जीवनमा धेरै फाइदा लिन सक्छ । त्यस्तै धेरै मानिसहरु घोडा चढ्न मन पराउँछन् । यसका लागि उनले घोडा पनि राख्छन् । ज्योतिष र वास्तुका अनुसार घोडालाई ऐश्वर्यको प्रतीक मानिन्छ । यस्तो अवस्थामा घरमा घोडा राख्दा सुख र समृद्धि मिल्छ ।