मनोरञ्जन

’कप्तान फिनिस अफ स्टाइल’, कप्तानको रूपमा एमएस धोनीको अन्तिम सिजन

नयाँ दिल्ली । आईपीएल २०२४ सुरु हुनु एक दिन अघि चेन्नई सुपर किंग्सले भारतीय फ्यानहरुलाई अचम्मको खबर दिएको छ । सीएसकेले आगामी सिजनका लागि एमएस धोनीले रुतुराज गायकवाडलाई कप्तानी सुम्पेको जानकारी दिएको छ । सीएसकेले सामाजिक सञ्जाल ह्यान्डलहरू मार्फतरुतुराज गायकवाड आईपीएल २०२४ मा चेन्नईको कप्तान हुने छन् ।

एमएस धोनीले अचानक कप्तानी छाड्छन् भन्नेमा कसैले विश्वास गरेका थिएनन् । तर दुई वर्ष पहिले पनि सीएसकेले सिजन अघि कप्तान परिवर्तन गरेको थियो । २०२२ मा सीएसकेले रविन्द्र जडेजालाई कप्तान बनाएको थियो तर ८ खेल पछि एमएस धोनी फेरि कप्तान बन्नु परेको थियो । टोलीको खराब प्रदर्शनका कारण जडेजाले कप्तानी छाडेर चोटका कारण प्रतियोगिताबाट बाहिरिएका थिए ।

एमएस धोनीको उत्तराधिकारीको रूपमा रुतुराज गायकवाडको नाम धेरै पटक उठेको थियो र अन्ततः बिहीबार यो नामलाई अनुमोदन गरिएको छ । युवा खेलाडी पहेँलो ब्रिगेडलाई थप उचाइमा पु¥याउन सफल हुन्छन् कि हुन्छन् कि हुँदेनन् त्यो हेर्न चाखलाग्दो हुनेछ ।

आईपीएल २०२४ धोनीको लागि अन्तिम सिजन हुनेछ? यो प्रश्न सबैको मनमा उठिरहेको छ । गत वर्षको प्रस्तुति कार्यक्रमपछि महेन्द्रसिंह धोनीले सन्यास लिने यो नै सही समय हो किनभने हामी सबै कुरामा खुसी हुने थियौँ तर फ्यानहरूको माया देखेको छु र म उनीहरूका लागि अर्को सिजन खेल्ने प्रयास गर्नेछु । धोनीको फिटनेस उत्कृष्ट छ र क्रिकेट विज्ञहरूले उनले थप तीन–चार सिजन खेल्न सक्ने विश्वास गरेका छन् ।

महेन्द्रसिंह धोनीले मात्र खेलबाट कहिले सन्यास लिने भन्ने निर्णय गर्नेछन् । अहिले चेन्नई सुपर किंग्स लगायतका क्रिकेट फ्यानहरु उनको कप्तानी छाडेपछि निराश छन् । एमएस धोनी निश्चित रूपमा मार्च २२ मा क्रिकेट एक्शनमा देखिनेछन् जबकि सीएसकेले एमए चिदम्बरम स्टेडियममा आरसीबीको सामना गर्नेछ ।