मनोरञ्जन

बंगलादेश विरुद्धको टेस्टमा १९२ रनले जितसंगै श्रीलंकाको २–० ले शृंखलामा कब्जा

चट्टोग्राम, ( बंगलादेश ) । अघिल्लो साता चट्टोग्रामको जहुर अहमद चौधरी स्टेडियममा भएको खेलमा श्रीलंकाले बंगलादेशलाई १९२ रनले पराजित गर्दै आयोजकलाई २–० ले ह्वाइटवास गरेको थियो । तर, दर्शकको रमाइलो उत्सव र अभ्यास किटमा ट्रफी संकलन गर्ने कुराले ध्यान तान्योको थियो । अप्रत्याशित जीतका लागि ५११ रनको लक्ष्य पछ्याएको बंगलादेशले अन्तिम दिनको बिहानको सत्रमा मेजबान विकेट हुनुअघि मोमिनुल हक (५०) र मिराजले अविजित ८१ रन बनाएर ३१८ रनमा अलआउट भएका थिए ।

सिल्हटमा भएको ओपनिङ टेस्ट ३२८ रनले जितेको श्रीलंका आफ्नो पहिलो इनिङ्समा ५३१ रन बनाएपछि बक्स सिटमा थियो । श्रीलंकाका शीर्ष सात ब्याट्सम्यानमध्ये ६ ले अर्धशतक बनाएका थिए । यसअघि एकदिवसीय शृंखला जितेपछि बङ्गलादेशका खेलाडी मुस्फिकुर रहिमले २०२३ ओडीआई विश्वकपमा एन्जेलो म्याथ्युजको टाइमआउटको खण्डन गरेका थिए ।

शृंखला २–१ ले जितेपछि, बंगलादेशका खेलाडीहरू ट्रफीसँगै पोज दिइरहेका थिए जब मुशफिकुरले आफ्नो हेल्मेट लगाए र गत वर्षको शोपीस कार्यक्रममा म्याथ्यूजको आउट भएको नक्कल गरेका थिए । उक्त घटनाले केहीबेर दुई टोलीहरू बीच धेरै तनाव निम्त्याएको थियो ।