जानकारी

गर्मीमा पिम्पल फ्रि छालाका लागि काँक्रो र बेसारले बनेको फेसप्याक प्रयोग गर्नु उत्तम

गर्मीमा अनुहारमा पिम्पल देखिने गर्छ । यसको सबैभन्दा ठूलो कारण अनुहार सफा नगर्नु हो । यदि तपाईंले आफ्नो अनुहारलाई धुलोबाट जोगाउनुभएन र यसलाई सफा गर्नुभएन भने, पिम्पलको समस्याले तपाईंलाई अक्सर सताउनेछ । तैलीय छाला भएका मानिसहरूलाई सजिलै पिम्पल हुन्छ । जब छालामा सेबमको उत्पादन बढ्छ, छालामा पिम्पल वा एक्ने देखा पर्न थाल्छ ।

कतिपय मानिसहरूले पानी कम पिउने, स्वस्थ आहारको पालना नगर्ने र गर्मीमा छालाको हेरचाह गर्ने दिनचर्या पालना गर्दैनन् । यी कारणले गर्दा गर्मीमा मुँहासेको समस्या बढ्छ । यदि तपाइँ मुँहासे मुक्त छाला प्राप्त गर्न चाहनुहुन्छ भने, गर्मीमा फेस प्याक लगाउन सक्नुहुन्छ। आज हामी तपाईलाई काँक्रो र बेसारबाट बनेको फेसप्याक कसरी बनाउने भनेर बताउनेछौँ जसले गर्दा छालालाई एक्ने मुक्त बनाउन सकिन्छ र यसका फाइदाहरु ।

१/२ कप काटिएको काँक्रो, १ चम्मच बेसार र गुलाब जल (वैकल्पिक)
विधि : सबैभन्दा पहिले, सफा कचौरामा काटेको काँक्रो राख्ने अनि अब यसमा बेसार हाल्ने र यदि आवश्यक लागेमा गुलाब जल पनि मिसाउन सकिन्छ । गुलाब जलले छालालाई चिसो बनाउँछ । यसलाई राम्ररी मिलाउने पेस्ट बनाउने । अब यो पेस्ट आफ्नो अनुहार र घाँटीमा लगाउने तर ध्यान दिनु आवश्यक छो छाला सफा हुनुपर्छ । यसरि लगभग छ देखि दुई मिनेटको लागि प्याक लगाएर छोड्नने । अन्तमा, चिसो पानीले आफ्नो अनुहार धुने र तौलियाले सुकाउने । यो फेस प्याकले छालालाई नमी र चमक दिन मद्दत गर्न सक्छ र बेसारको एन्टी–इन्फ्लेमेटरी गुणहरूले छालालाई मुँहासे मुक्त राख्छ ।

छालाको लागि काक्रा र बेसारको फेसप्याकका फाइदाहरू : कागती र बेसारको फेसप्याक छालामा लगाउनाले धेरै फाइदा हुन्छ । कागती र बेसारमा एन्टिब्याक्टेरियल गुण पाइन्छ । काँक्रोमा भिटामिन सी पाइन्छ र बेसारमा पाइने एन्टिअक्सिडेन्टको सहयोगले छालाको चमक बढाउँछ । काँक्रो र बेसारको फेसप्याकमा एन्टिब्याक्टेरियल गुण पाइन्छ, जसले छालालाई सफा राख्छ र मुँहासेको समस्यालाई हटाउँछ । बेसारको मद्दतले छालामा चमक आउँछ र काँक्रोमा पाइने एन्टिअक्सिडेन्टको मद्दतले छाला ताजा रहन्छ । यो फेस प्याकको मद्दतले फाइन लाइन्स र चाउरी पर्ने समस्या पनि हट्छ ।