धर्म/संस्कृति

बाबा केदारनाथ धामको ढोका यस वर्षको अप्रिल २५ मा खुल्ने

रुद्रप्रयाग/देहरादून । श्री केदारनाथ धामका पोर्टलहरू यस वर्ष २५ अप्रिल मंगलबार बिहान ६.२० बजे दर्शन गर्नका लागि भक्तहरूका लागि खुल्नेछन् । भैरवनाथ जीको पुजा २० अप्रिलमा हुनेछ भने भगवान केदारनाथ जीको पञ्चमुखी डोली २१ अप्रिल शुक्रबार केदारनाथका लागि प्रस्थान गर्नेछ । यस दिन विश्वनाथ मन्दिर गुप्तकाशीमा पञ्चमुखी डोलीले विश्राम लिनेछ । डोली राति बस्नका लागि वैशाख २२ गते फाटा पुग्नेछ । २३ वैशाख पञ्चमुखी डोली रात्रि विश्रामका लागि फाटाबाट गौरीकुण्ड पुग्नेछ । गौरीकुण्डबाट पञ्चमुखी डोली २४ वैशाखमा केदारनाथ धाम पुग्नेछ र २५ वैशाख मंगलबार बिहान ६ः२० बजे दर्शनका लागि श्री केदारनाथ धामको द्वार खोलिनेछ ।

श्री बद्रीनाथ धामका पोर्टलहरू यस वर्ष अप्रिल २७ बिहीबार खोल्दै छन् । परम्परागत रूपमा श्री गंगोत्री–यमुनोत्री धामको ढोका अक्षय तृतीयामा खुल्ने भए पनि यस वर्ष अक्षय तृतीया २२ अप्रिलमा परेको छ । चैत महिनामा श्री गंगोत्री–यमुनोत्री मन्दिर समितिहरूले औपचारिक रूपमा ढोका खोल्ने मिति घोषणा गर्नेछन् ।