जानकारी

घरमा नियम अनुसारले मयूरको प्वाँख राख्दा जीवनका धेरै समस्याहरू हट्न सक्छन

ज्योतिष र वास्तुशास्त्रमा मयूरको प्वाँखलाई निकै महत्वपूर्ण मानिन्छ । भगवान कृष्णलाई पनि मयूरको प्वाँख धेरै मन पर्छ, उनि सधैं मयूरको प्वाँख लगाएका हुन्छन । मयूरको प्वाँखलाई घरमा सहि ठाउँमा राख्दा धेरै फाइदा हनसक्छ । भगवान श्रीकृष्णको मनपर्ने मयूरको प्वाँखलाई घरमा राख्नाले सुख–समृद्धि हुन्छ । वास्तुशास्त्रमा मयूरको प्वाँखलाई निकै महत्व दिइएको छ । मयूरको प्वाँखले धेरै प्रकारका वास्तु दोषहरू हटाउँछ । माता लक्ष्मीलाई पनि मयूरको प्वाँख धेरै मन पर्छ । जुन घरमा मोरको प्वाँखको प्रयोग वा राम्रोसँग राखिएको हुन्छ त्यहाँ धनको कुनै कमी हुँदैन । मयूरको प्वाँखका केही यस्ता फाइदा, जसले जीवनका धेरै समस्याहरू हटाएर धन र समृद्धि बढाउन सक्छ ।

घरमा मोरको प्वाँख राख्नुका फाइदाहरु
घरमा मोरको प्वाँख राख्नुका धेरै फाइदाहरू छन् । आज हामी वास्तुशास्त्रमा उल्लेखित मयूरको प्वाँखको उपायको बारेमा जान्दछौं । साथै मयूरको प्वाँख कुन दिशामा राख्दा के फाइदा हुन्छ जानौं ।

आर्थिक लाभ  : यदि आफ्नो आर्थिक स्थिति बलियो बनाउन चाहनुहुन्छ भने वास्तुशास्त्र अनुसार मयूरको प्वाँखलाई तिजोरीमा दक्षिण दिशामा राख्नुस् । यसो गर्नाले धनको कुनै कमी हुँदैन । यसका अलावा दक्षिण–पश्चिम वा पूर्व दिशामा राखिएको मयूरको प्वाँख पनि धेरै लाभदायक हुन्छ ।

राहु दोष : घर वा कुण्डलीमा राहु दोष छ भने मयूरको प्वाँख घरको पूर्व वा उत्तर–पश्चिम दिशामा राख्नुपर्छ । यसले राहु दोषबाट उत्पन्न हुने समस्या जस्तै प्रगतिमा बाधा, सफलता नमिल्ने, खराब संगतमा पर्नु आदिबाट मुक्ति मिल्छ ।

एकाग्रता : एकाग्रता बढाउन र ज्ञानकी देवी माता सरस्वतीको आशीर्वाद प्राप्त गर्न बालबालिकाको कोठामा अध्ययनको टेबुल नजिक एक वा दुईवटा मयूरको प्वाँख रोप्ने । यसले उनीहरूको एकाग्रता र स्मरणशक्ति बढाउँछ ।

घरमा सुख–शान्ति : घरमा बारम्बार झगडा भइरहन्छ भने बैठक कोठाको पूर्व भित्तामा मयूरको प्वाँखको गुच्छा राख्नुपर्छ । यसले घरमा प्रेम, सुख र शान्ति बढ्नेछ ।

सुखी दाम्पत्य जीवन : यदि दाम्पत्य जीवनमा कुनै समस्या छ भने वास्तुशास्त्र अनुसार शयनकक्षमा मयूरको प्वाँख राख्नुहोस् । मयूरको प्वाँखलाई दक्षिण–पश्चिम दिशामा राख्नु राम्रो हुनेछ, यसो गर्दा पति–पत्नीको सम्बन्ध सुमधुर हुन्छ र उनीहरूबीच प्रेम बढ्छ ।

वास्तु दोष : वास्तु दोष हटाउन सोमबार मयूरको प्वाँखको प्रयोग गर्नुहोस् । यसका लागि मयूरको प्वाँख लिएर प्वाँखको तल बाँध्नुहोस्, त्यसपछि ‘ओम नमः शिवाय’ मन्त्र जप गर्दा घरको उत्तर वा पूर्व दिशाको कुनै पनि कुनामा राख्नुहोस् । यसले वास्तु दोषका कारण हुने समस्याहरू हटाउँछ ।- (यहाँ दिइएको जानकारी सामान्य विश्वास र जानकारीमा आधारित छ)