अन्तराष्ट्रिय

कश्मीरका फाइललाई काल्पनिक भन्नेलाई अनुपम खेरको थप्पड

नई दिल्ली जम्मूकश्मीरको शोपियामा आतंकवादीहरूले फेरि एकपटक सर्वसाधारणमाथि आक्रमण गरेका छन् आतंकवादीहरूले दुई कश्मीरी पंडितलाई गोली हानेका छन्, जसमा एकको मृत्यु भएको अर्कोलाई गम्भीर अवस्थामा अस्पतालमा भर्ना गरिएको छ। यो घटनाको जानकारी हुनासाथ सामाजिक सञ्जालमा प्रतिक्रिया आउन थालेको

यसैबीच कश्मीर फाइल्सका अभिनेता अनुपम खेरले आफ्नो प्रतिक्रिया दिएका छन् उनले आज पनि कश्मीरमा पण्डितको हत्या भइरहेको बताए काश्मिरी पण्डितहरू ३० वर्षदेखि मारिएका छन् कश्मीरको बारेमा सोच बदल्नुपर्छ। समाचार एजेन्सीसँग कुरा गर्दै अनुपम खेरले आज पनि कश्मीरी पण्डितमाथि अत्याचार जारी हुनु लाजमर्दो भएको बताए आफ्नै जनतालाई पनि मारिरहेका छन् भारतसँग उभिने सबैलाई मारिरहेका छन् विगत ३० वर्षदेखि यस्तो भइरहेको यसलाई जति निन्दा गर्नुहुन्छ, त्यति नै कम हुन्छ हामीले यो मानसिकता परिवर्तन गर्नुपर्छ

अभिनेताले अगाडि भनेका छन् कि जसले मलाई विवेक अग्निहोत्रीलाई कश्मीर फाइलका लागि निशाना बनाउँछन्, उनीहरूले यो बुझ्नु पर्छ कि जब हामीले यो फिल्म बनायौं, उनीहरूको मनमा पीडा भयो। जसका कारण उनीहरूले कश्मीरी हिन्दू पण्डितहरूको विपत्ति देखे। यो हत्या ती सबैको मुखमा थप्पड हो जसले कश्मीर फाइललाई काल्पनिक भन्दै थिए। घरबाट निकालिएका लाख मानिसले यस्तो हुन सक्दैन भन्ने कुरा गरिरहेका थिए उसलाई भन्छु कि मैले मेरो जीवनमा तिमी भन्दा ठूलो पाखण्डी कहिल्यै देखेको छैन। तिनीहरू सफल हुने छैनन् किनभने हामीले स्वतन्त्रता दिवसमा के भयो देख्यौं। कश्मीर उपत्यकामा जति धेरै झण्डा, स्वतन्त्रता विकास हामीसँग , त्यति नै यी मानिसहरू भ्रमित हुनेछन्।

अभिनेता अन्तिम पटक फिल्म कश्मीर फाइलमा देखिएका थिए। फिल्म ९० को दशकमा उपत्यकामा काश्मिरी पण्डितहरूले भोगेका अत्याचारमा आधारित छ। विवेक अग्निहोत्रीको निर्देशनमा बनेको फिल्मले स्वदेशमा मात्रै नभई विदेशमा पनि राम्रो चर्चा पायो यस फिल्ममा अनुपम खेर बाहेक मिथुन चक्रवर्ती, दर्शन कुमार, मृणाल कुलकर्णी, पल्लवी जोशी जस्ता कलाकारहरु देखिएका थिए तपाईलाई बताउन दिनुहोस् कि अभिनेता चाँडै आईबी ७१ मा देखिनेछन्।