अन्तराष्ट्रिय

इजरायली सेनाद्वारा हमासका शीर्ष आतंकवादीको घर ध्वस्त

तेल अवीव । हमास र इजरायलबीच भीषण युद्ध जारी छ । गाजा पट्टीमा आधारित हमास आतंकवादी समूहले अक्टोबर ७ मा इजरायलमा पाँच हजार रकेट प्रहार गरेको थियो । त्यसपछि दुवैबीच भीषण युद्ध सुरु भएको थियो । हमासका आतंककारीहरूले इजरायली सहरहरूमा प्रवेश गरी मानिसहरूलाई बन्धक बनाएका थिए । त्यसपछि हमासको अस्तित्व मेटाउने उद्देश्यले इजरायलले तीव्र गतिमा आक्रमण गरेको थियो । आतङ्ककारी समूहका लुकेका ठाउँहरूलाई लगातार निशाना बनाइँदैछ । आइडीएफले वेस्ट बैंकमा एक शीर्ष हमास आतंकवादीको घर ध्वस्त पारेको छ ।

आइडीएफले हमासका अधिकारी सालेह अल–अरौरीको स्वामित्वमा रहेको घर भत्काएको द टाइम्स अफ इजरायलले जनाएको छ । जुन रामल्लाह नजिकै अरुरा सहरमा थियो । प्रतिवेदनले अक्टोबर २७ मा मेजर जनरल येहुदा फक्सले विनाशको आदेश दिएको दाबी गरेको छ ।
आईडीएफ लडाकु विमानहरूले लेबनानमा आतंकवादी संगठन हिजबुल्लाहसँग सम्बन्धित पूर्वाधारमा आक्रमण गरे, एक सैन्य प्रवक्ताले भने । आतङ्ककारी संगठनले प्रयोग गरेका हतियार नष्ट गरिएको छ ।

आइडीएफले मंगलबार एक संदिग्धको हत्या गरेको छ, उनले भने । संयुक्त राष्ट्रसंघका लागि इजरायलका स्थायी प्रतिनिधि गिलाड एर्डनले हमासलाई आधुनिक नाजी भनेका छन् । हमासलाई यहूदीहरूको हितमा मात्रै चासो छ । इजरायलका प्रधानमन्त्री बेन्जामिन नेतन्याहुले मन्त्रिपरिषद्को बैठकमा हमासको सैन्य र शासन क्षमतालाई व्यवस्थित रूपमा नष्ट गरिँदै आएको बताएका छन् ।