अन्तराष्ट्रिय

युक्रेन रशिया युद्धको बीचमा प्रकृतिकको कहर : हिउँको आँधीमा लाखौं मानिसहरू प्रभावित

एएनआई, कीभ । रुससँगको युद्धको बीचमा युक्रेनमा अर्को पहाड खसेको छ । वास्तवमा, ओडेसाको दक्षिणी क्षेत्र हिउँ तूफान र वर्षाले प्रभावित भएको छ, जसमा लगभग १० जनाको मृत्यु भएको छ । यसबाहेक दुई बालबालिकासहित २३ जना घाइते भएका छन् । युक्रेनका आन्तरिक मन्त्री इहोर क्लिमेन्कोले युक्रेनको सबैभन्दा बढी प्रभावित क्षेत्र ओडेसा ओब्लास्ट भएको जानकारी दिएका छन् । जहाँ पाँच जनाको मृत्यु भएको र १५ जना घाइते भएको कीभ इन्डिपेन्डेन्टले रिपोर्ट गरेको छ । यसैबीच, आपतकालीन सेवाहरूले ओब्लास्टमा १५२ बालबालिका सहित २,४९८ जनालाई उद्धार प्रदान गरेको छ । मन्त्रीका अनुसार माइकोलाइभ ओब्लास्टमा दुई जनाको मृत्यु भएको छ भने दुई जना घाइते भएका छन् । बाँकी पीडितहरू कीभ र खार्किभ ओब्लास्टमा रिपोर्ट गरिएको कीभ इन्डिपेन्डेन्टले रिपोर्ट गरेको छ ।

रुसी अधिकारीहरूले नोभेम्बर २७ मा क्रिमियामा मौसमका कारण एक जनाको मृत्यु भएको बताए । २७ नोभेम्बरमा, भारी आँधी, हावा, वर्षा र हिउँले युक्रेनको धेरै भागलाई प्रभावित ग¥यो, जसले बाढी, भवनहरूमा क्षति पु¥यायो, बिजुली कटौती र यातायात समस्याहरू निम्त्यायो । यसअघि सोमबार, युक्रेनी राष्ट्रपति भ्लादिमिर जेलेन्स्कीले चौबीसै घण्टा उद्धार कार्य सञ्चालन गरेकोमा उद्धारकर्ता, उपयोगिता कर्मचारी र स्थानीय अधिकारीहरूप्रति कृतज्ञता व्यक्त गरेका थिए ।

राष्ट्रपति भ्लादिमिर जेलेन्स्कीले सामाजिक सञ्जालमा पोस्ट गरेका छन, खराब मौसमका कारण युक्रेनको १६ क्षेत्रका २,००० भन्दा बढी सहर र गाउँहरूमा बिजुली अवरुद्ध भएको छ र सडक यातायात अवरुद्ध भएको छ, जेलेन्स्कीले सामाजिक सञ्जाल प्लेटफर्ममा एक पोस्टमा लेखेका छन् । म सबै उद्धारकर्मीहरू, उपयोगिता कर्मचारीहरू, राष्ट्रिय प्रहरी, स्थानीय अधिकारीहरू र चौबीसै घण्टा काम गर्ने इन्जिनियरहरूप्रति आभारी छु। मानिसहरूलाई मद्दत गर्नुहोस् । अलपत्र परेका १ हजार भन्दा बढी सवारी साधनको उद्धार गरिएको छ । क्लाइमेन्कोका अनुसार, माइकोलाइभ र किरोवोहराद क्षेत्रका आठ राजमार्गहरू बन्द छन् र ओडेसा ओब्लास्टका दुईवटा सडकका खण्डहरूमा यातायात प्रतिबन्धित छ । मङ्गलबार बिहानसम्म ११ वटा क्षेत्रका ४ सय ११ बस्ती विद्युतविहीन रहेको बताइएको छ ।