अन्तराष्ट्रिय

भारतीय प्रधानमन्त्री मोदीको चुनावी अभियान ७५ दिन २०० भन्दा बढी ¥याली र रोड शो आज समाप्त

नई दिल्ली, जेठ १७ । भारतमा लोकसभा चुनाव २०२४ को अन्तिम चरणको प्रचार आज साँझ ६ बजे समाप्त भएको छ । यससँगै प्रधानमन्त्री मोदीले २०१९ को चुनावी अभियानको अन्तिम ¥यालीलाई पञ्जाबको होशियारपुरमा ¥यालीलाई सम्बोधन गरेका थिए । प्रधानमन्त्री मोदीले देशव्यापी रुपमा व्यापक अभियान चलाएका थिए । यसैबीच, प्रधानमन्त्री मोदी ध्यान गर्न तमिलनाडुको कन्याकुमारी पुगेका छन् । उनले यहाँ मे ३० देखि जुन १ सम्म ध्यान गर्नेछन् । यस अवधिमा प्रधानमन्त्री विवेकानन्द रक्काक मेमोरियल पनि जानेछन् ।

जानकारी अनुसार प्रधानमन्त्रीले कन्याकुमारीको रक्काक्का मेमोरियलमा रहेको ध्यानमण्डपममा ध्यानाकर्षण गर्ने कार्यक्रम छ । यो त्यही ठाउँ हो जहाँ विवेकानन्दले एक पटक सम्पूर्ण भारतको भ्रमण गरेपछि ध्यान गरेका थिए । रक्काक मेमोरियल बङ्गालको खाडी, हिन्द महासागर र अरब सागर एकसाथ मिल्ने ठाउँमा बनाइएको छ । पीएम मोदी २०१४ मा चुनावी अभियान समाप्त गरेर केदारनाथ गएका थिए । उनले त्यहाँ रहेको केदार गुफामा ध्यान गरेका थिए । २०१४ मा प्रतापगढ गएका थिए ।

प्रधानमन्त्रीले कन्याकुमारीबाट २०२४ को लोकसभा चुनावको अभियान पनि सुरु गरेका थिए । जानकारी अनुसार, प्रधानमन्त्रीले १६ मार्चमा कन्याकुमारीमा लोकसभा चुनाव २०२४ को पहिलो रैलीलाई सम्बोधन गरेका थिए । प्रधानमन्त्रीले पछिल्लो ७५ दिनमा दुई सयभन्दा बढी चुनावी सभा र रोड शो गरेका छन् । प्रधानमन्त्रीले बंगाल, बिहार, उडिसा, उत्तर प्रदेश र महाराष्ट्रमा सबैभन्दा धेरै ¥यालीहरू गरेका थिए । चुनावी प्रचारका क्रममा प्रधानमन्त्रीले धेरै टेलिभिजन च्यानलहरुलाई अन्तर्वार्ता पनि दिएका थिए ।